Soluduğunuz havanın içinde neler var biliyor musunuz? Honeywell Hava Kalitesi Monitörü ile öğrenin.

Honeywell Hava Kalitesi Monitörü, daha sağlıklı olmanız için hava kalitesiyle ilgili bilmeniz gereken tüm verileri size verebilir. Ödüllü tasarıma*, dokunmatik ekrana, renkli göstergelere ve Wi-Fi bağlantısına sahip cihaz, altı farklı kirletici maddeyi, alerjeni ve parametreyi ölçebilir.

Tescilli bir algoritmadan faydalanan monitör yüzde cinsinden IQ ölçümü verir. Beyninizin mevcut şartlarda ne kadar iyi çalışabileceğini ölçer.

Bağlı cep telefonu uygulamasıyla birlikte, dilediğiniz her zaman ve her yerde ortamın hava kalitesini kontrol etmek için kullanabilir ve kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için gerekli önlemleri alabilirsiniz.

* 2018 iF Dünya Tasarım Ödülü

Hava Kalitesi Neden Önemlidir?

Hava Kalitesi, çeşitli kirletici maddeler, partikül maddeler, gazlar, kimyasallar ve diğer maddeler nedeniyle hem fiziksel, hem de ruhsal sağlığımızı etkileyebilir.

Honeywell Hava Kalitesi Monitörünün gösterebileceği parametrelerin bir listesini görmek ve bunları takip etmenin neden önemli olduğunu öğrenmek için aşağıya bakabilirsiniz.

Gösterge
PARTİKÜL MADDE (PM2.5)
Açıklama
Havada bulunan 0,1 ila 2,5 mikrometre çapındaki (bir insan saçı çapının %3'ü) partiküllerdir. Bunlar kurum, yanma yan ürünleri, fosil yakıt dumanı, sigara dumanı, toz, polen ve küf gibi alerjenleri, vb. içerebilir.
Etkileri
PM2.5 irritants may lodge in the lungs, causing asthma, respiratory inflammation, aggravated allergies, lung and heart conditions, and maybe carcinogenic after long-term exposure increasing mortality risk.

Özellikler ve Veri Formu

Honeywell Hava Kalitesi Monitörü göstergelerini ve önerilen değerlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

GÖSTERGE Yeşil Turuncu Kırmızı Algılama Aralığı
PM2.5 0 &mikrog/m3 ila 79 &mikrog/m3 80 &mikrog/m3 ila 199 &mikrog/m3 ≥ 200 &mikrog/m3
HCHO <0.08 ppm - >0.08 ppm 0 ppm ila 2 ppm
TVOC <0.03 ppm - >0.38 ppm 0.12 ppm ila 0.99 ppm
CO2 <1000 ppm - >1000 ppm 400 ppm ila 2000 ppm
%IQ >60% - <60% 0% ila 100%
NEM - - 0% ila 100%
SICAKLIK - - 10℃ ila 40℃
[50℉ ila 104℉]

Not: Hava kalitesini sürekli takip etmek istiyorsanız, cihazı sürekli şarjda tutmanızı tavsiye ederiz.

Daha fazla bilgi için Veri Formunu ve Hızlı Başlangıç Kılavuzunu indirebilirsiniz:

Mobil uygulamamızı deneyin

Gitmeden önce evinizdeki veya iş yerinizdeki hava kalitesini kontrol etmek için mobil uygulamayı kullanın!

Honeywell Hava Kalitesi Monitörüne uygun akıllı telefon uygulaması ile gideceğiniz yerin hava kalitesini uzaktan öğrenebilir ve 1 günlük ve 1 aylık trend grafikleri ve hava durumu ekranı ile hava kalitesi verilerinin zaman içindeki gelişimini izleyebilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden kişisel tercihlerinize bağlı olarak cihaz arayüzü gibi çeşitli ayarları kişiselleştirebilir, çalar saati kurabilir, sıcaklık birimlerini değiştirebilir ve farklı parametreler için uyarı eşikleri ayarlayabilirsiniz.

Hatta aynı akıllı telefondan farklı lokasyonlardaki farklı cihazları da takip edebilirsiniz.

Uygulamayı indirme ve kurulum

Honeywell IAQ istemci uygulamasını indirmek için akıllı telefonunuzu kullanın. Uygulamayı doğrudan Apple veya Google mağazalarından indirebilirsiniz.

Uygulamayı kurun. “İkinci nesil” seçeneğini seçin. Uygulamanın talimat arayüzünü takip ederek Honeywell Hava Kalitesi Monitörünü bağlayın.

Sık Sorulan Sorular

Honeywell Hava Kalitesi Monitörü hakkında ek açıklama veya bilgi için sık sorulan sorular bölümünü inceleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Soruları PDF Olarak İndirmek İçin:

Genel Bilgi:

S. İç mekan hava kalitesi sorun yaratır mı?
C. Evet. İç mekan hava kalitesi hepimizi etkiler ve Kuzey Amerika da bile bir sorundur. Çevre Koruma Ajansı, iç mekan havasının dış mekandaki havaya göre iki ila beş kat daha fazla kirletici madde içerebildiğini tahmin etmektedir.* Bu, zamanımızın büyük bir kısmını kirletici maddelere maruz kalarak geçirdiğimiz anlamına geliyor.
C. Yaygın olmaları ve kontrol altında tutulmamaları halinde yoğun maruz kalımın sağlık üzerindeki olası ciddi etkileri sebebiyle aşağıdaki kirletici maddeleri ve alerjenleri ölçüyoruz.
GÖSTERGE SAĞLIK ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ
PARTİKÜL MADDE (PM2.5) astım, solunum yolu enfeksiyonları, alerjilerde ağırlaşma, akciğer ve kalp rahatsızlıkları, uzun süreli maruz kalım durumunda kanserojen etkiler
FORMALDEHYDE (HCHO) gözlerde sulanmaya, gözler, burun ve boğazda yanma hissine, öksürmeye, hırıltıya, mide bulantısına, ciltte tahrişe neden olabilir
TOPLAM UÇUCU ORGANİK BİLEŞENLER (TVOC) göz, burun ve boğazda tahrişe, baş ağrısına, koordinasyon kaybına ve mide bulantısına, karaciğer, böbrek ve merkezi sinir sisteminde hasara neden olabilir
KARBONDİOKSİT (CO2) konsantrasyon eksikliğine, hafıza kaybına, depresyona, baş dönmesine, baş ağrısına, görme ve işitme bozukluğuna neden olabilir
NEM cilt problemleri, solunum problemleri, gözlerde kaşıntı ve alerjik reaksiyonlar
%IQ Bulunduğunuz ortamda kullanabildiğiniz mevcut toplam IQ seviyenizi yüzde olarak gösterir. Ölçümlerden biri veya birkaçıyla bağlantılı olarak gelişmiş bilişsel fonksiyonların yetersiz performans gösterdiğine işaret eder. Ölçümlerden birinin optimum düzeyin altında olması iyi bir göstergedir.
C. Soludukları havaya önem veren herkes için.
• Cihaz, bulundukları ortamı anlamak isteyen tüm tüketiciler için tasarlanmıştır. Cihaz, çeşitli çevre faktörleri, alerjenler ve kirletici maddeler ile bunların tüketicilerin bilişsel becerileri üzerindeki etkileri hakkında bilgi edinmek için kullanılabilir.
• İster bulunduğunuz ortamı kontrol altında tutmayı seven bir iş insanı, ister okul ya da üniversite sınavlarına hazırlanmakta olan çocukları olan birer ebeveyn ya da başarılı çalışanlarının verimliliğine önem veren bir yönetici olun, IAQ cihazı bulunduğunuzu ortamı anlamanızda size yardımcı olabilir.
Ürün:

C. CO2, uçucu organik bileşen ve partikül madde seviyelerinde artış gibi çevresel faktörler, insanların bilişsel becerilerini etkileyebilir ve etkilemektedir. Geliştirdiğimiz ve patent alım aşamasında olan %IQ, size bulunduğunuz ortamda bir IQ testine girmeniz halinde alabileceğiniz puanla ilişkilendirilebilecek sayısal bir çıktı sağlar. IQ ve bilişsel beceriler her insanda farklıdır. Bu nedenle, kullanıcının mevcut bilişsel becerilerini, ideal bir ortamda sahip olabilecekleri toplam bilişsel becerinin yüzdesi olarak sunuyoruz.
C. 6 saat
C. 6 saat
C. Şarjın tamamlanmasının ardından, Normal mod: 14 saat, Uyku modu: 40 saat. Batarya kapasitesi: 2600 mAh.
C. Kirletici madde seviyesinin yükseldiği anlamına gelir. Yanıp sönen sembole tıkladığınızda bir ölçüm değeri görüntülenir ve üst kısımdaki ark lambası uyarı olarak kırmızıya döner.
C. Evet. Ayarlar menüsünden uyarılar oluşturulabilir. Ayarlı eşik değerler şu şekildedir:
C. HHK CO2 sensörü fabrikada kalibre edilmiş olmakla birlikte, zaman içerisinde kalibrasyonu bozulabilir. Bu nedenle HHK cihazının zaman zaman yeniden kalibre edilmesi gerekmektedir. Kalibrasyon, sensörün bilinen bir gaz kaynağına (dış mekan havası veya kullanılmayan bir odada iç mekan havası gibi - her biri yaklaşık 400 ppm CO2’ye eşdeğer olmalıdır) maruz bırakılmasını içerir. HHK cihazı birden fazla ölçüm yapar, bunların ortalamasını hesaplar, yeni ortalama ile orijinal fabrika değeri arasındaki farkı hafızaya alır (bilinen gaz kaynağından 400 düştükten sonra) ve bu değeri “başlangıç” olarak kullanır. Bu “başlangıç” değeri, bir sonraki kalibrasyona kadar sensör tarafından yapılan sonraki ölçümlere otomatik olarak eklenir veya bunlardan otomatik olarak düşülür.
C. Dış mekanda CO2 arayüzüne geçin, ekranın ortasına basın ve parmağınızı 3 saniye kadar basılı tutun. Ardından, kalibrasyon komutu görüntülenir. 10-15 dakika sonra kalibrasyon komutu kaybolduğunda kalibrasyon tamamlanır.
C. İdeal olan cihazın size veya son kullanıcıların bulunduğu yere yakın olmasıdır. Hava akışını etkilemeleri nedeniyle kapı veya pencerelere yakın olmamalıdır. Cihazın açık bir pencerenin yakınına yerleştirilmesi, havanın oda içinde homojen olarak dağılmaması nedeniyle farklı ölçüm değerleri üretilmesine neden olabilir. En iyi sonuçların elde edilebilmesi için, duvar ve kapı boşluklarının engel teşkil etmesi nedeniyle cihazın 1000 - 1500 feet karelik havanın bulunduğu ortamlar veya evin tek bir odasında kullanılmasını öneriyoruz.
C. Evet. Bataryanız dolu olduğu ya da cihazınızı bir USB kablosuyla bağladığınız sürece, araç içi hava kalitesini öğrenmek için cihazı arabanızda kullanabilirsiniz. Veri kaydı için cihazın verileri uygulamaya aktarmasını sağlayacak bir internet bağlantısına ihtiyacınızın olduğunu unutmayın. Bunun için telefonunuzu kablosuz bağlantı noktası olarak kullanabilir ya da cihazı herhangi bir internet bağlantısı olmadan tek başına bir monitör olarak kullanabilirsiniz.
C. Evet. Bataryanız yeteri kadar dolu ise ve/veya bir priz varsa, cihaz dış mekanlarda kullanılabilir. Ancak, dış mekandaki ölçümlerin iç mekanlardaki ölçümlerden büyük ölçüde farklı olacağını unutmayın.
Bağlanabilirlik:

C. Android kullanan akıllı telefonlarda, işletim sisteminin sürüm 4.4 veya üzerinde olması gerekmektedir. Ancak, Google Store akıllı telefonunuzla uyumlu olmayan uygulamaları telefonunuza indirmez.
C. Evet. Evinize ya da sevdiklerinizin evine birden fazla cihaz yerleştirebilir ve bunları telefonunuzdaki uygulamaya bağlayabilirsiniz. Uygulamaya birden fazla cihaz bağlamak için uygulama üzerindeki talimatları takip edin.
C. Evet. Diğer cep telefonlarında aynı kullanıcı adını ve şifreyi kullanmanız yeterlidir.
Veriler:

C. Hayır. Ne yazık ki şu anda yalnızca akıllı telefon arayüzü sağlayabiliyoruz. Ancak, şu anda bir API geliştirmesi üzerinde çalışıyoruz.
C. Cihaz verileri, Honeywell bulut depolama alanında saklanmaktadır. Uygulama üzerinden günlük veya aylık olarak veriler görüntülenebilir.
C. Hayır. Cihazın kendi hafızası yoktur.
C. Cihaz, bulut depolama alanıyla dakikada bir bağlantı kurar. Enerji tasarruf modunda bağlantı sıklığı saatte bire düşer.
C. Ham veriler 7 gün, saatlik ortalamalar 1 ay ve günlük ortalamalar ise 1 yıl sürelerle görüntülenebilir. Son gün ve son ay da uygulama üzerinde görüntülenebilir. Şirket olarak daha fazla veri görmeye ihtiyacınızın olması halinde, bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.
Uygulamalar:

C. Evet. Şirketlerin bulut depolama alanımızdan veri çekebilmesini sağlayacak bir API geliştiriyoruz. Bu konuda detaylı bilgiler yakın zamanda paylaşılacaktır. Bizi takip etmeye devam edin.

Satış noktaları

Honeywell Hava Kalitesi Monitörünü satın alabileceğiniz iş ortaklarını aşağıda görebilirsiniz.

EKOM Elk. Elektronik San. Tic. A.Ş. - Merkez (İstanbul)

ASF Batı Plaza. Beylikdüzü OSB Mh. Hürriyet Bulvarı No:10, Kat: 3 D:9 34524, Beylikdüzü İstanbul, Türkiye Telefon: +90 212 5909715 (pbx) Faks: +90 212 4210584

ȘIMDI AL

EKOM Elk. Elektronik San. Tic. A.Ş. - Şube (Ankara)

Tepe Prime, C Blok, No:64 Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulv. 06510, Çankaya Ankara, Türkiye Telefon: +90 212 5909715 (pbx) Faks: +90 212 4210584

ȘIMDI AL

Sharaf DG - Dubai, United Arab Emirates

Times Square Center, Level 2 Between 3rd & 4th Interchange, Sheikh Zayed Road Telefon: 800 344357

ȘIMDI AL

LLC "Dadget" - Moscow, Russia

109052, ul. Novokhokhlovskaya, 23s1, 2nd floor Telefon: 8 (800) 700-08-34

ȘIMDI AL

Atlas Industrial Systems - South Africa

3 Wolfram Street Vanderbijlpark CE6 South Africa Telefon: +27 (0)16 981 7843

ȘIMDI AL

PINNACLE INSTRUMENTS - South Africa

16 Field Street, Wilbart, Germiston, South Africa Telefon: +27 11 450 4885

ȘIMDI AL

Kempston Controls LLC - Dubai

Warehouse No. 4 (Al Zubaidi), 13th Street, Umm Ramool, Dubai U.A.E. Telefon: 971 4 298 7111

ȘIMDI AL

Kurumsal Teklif

Şirketiniz veya iş yerinizdeki havanın kendiniz, çalışanlarınız ve misafirleriniz için güvenli olmasını sağlayarak, herkesin ideal fiziksel ve bilişsel kapasitede çalıştığından emin olun. Honeywell Hava Kalitesi Monitörü, sağlık ve verimlilik bilinci yüksek birey ve kurumlar için benzersiz bir kullanıcı deneyimi ve kullanım kolaylığı için tasarlanmıştır. Yüksek çevre standartlarına ihtiyaç duyulan birçok yerde başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Bizimle İletişime Geçin

Honeywell Hava Kalitesi Monitörüyle ilgili sorularınız için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Aşağıdaki iletişim formunu doldurup, bize gönderdiğinizde ekip üyelerimiz sizinle iletişime geçecektir.

 

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink SoftwarePowered By OneLink